ŽALIAKALNIO TURGAUS TEATRAS

Tai vienas seniausių Kauno turgų, įsikūręs Zanavykų ir Darbininkų gatvių sankirtoje.Pagrindinis jo akcentas – Mėsos halė, į kurią nusipirkti mėsos atvyksta ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių kvartalų gyventojai. Šiame turguje tarpukariu vyko teatro ir cirko pasirodymai.

NAUJIENOS

Title Image

APIE MUS, TEATRO IR
TURGAUS MYLĖTOJUS

Festivalio idėja gimė apsipirkinėjant mėsos halėje – nuo prekystalių pažvelgus į langus. Šią erdvę norėjosi užpildyti teatro personažais ir garsais.
FESTIVALIO ISTORIJA

Žaliakalnio turgus – tai vienas seniausių Kauno turgų, įsikūręs Zanavykų ir Darbininkų gatvių sankirtoje.Pagrindinis jo akcentas – Mėsos halė, į kurią nusipirkti mėsos atvyksta ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių kvartalų gyventojai. Šiame turguje tarpukariu vyko teatro ir cirko pasirodymai.

Kaip teigia vienas 1935 metų skelbimas:
“ Įdomu, įspūdinga! Cirkas. Žvėrynas. Tik trim dienom sustojo Kaune Žaliakalnio turgavietėj, su savo gražia ir įdomia programa…“
2017 metais festivalis į turgų pakvies antrus metus iš eilės. Aktoriai, šokėjai, cirko artistai ir akrobatai turgaus lankytojams ir žiūrovams padedant, gaivins Lietuvoje turgaus teatro formą, kurios esmė – improvizacija, žaidimas, bendravimas ir kūrybos džiaugsmas.
Žaliakalnio turgaus teatras – tai tęstinio projekto „Grynparkas“ renginys. Šis projektas vystomas nuo 2009 metų, jis skirtas naujų, su ekologija susijusių teatro formų vystymui. „Grynparkas“ iki šiol yra įgyvendinęs tris tarptautinius festivalius –2009, 2011, 2013 m., Birštone ir Kaune, Nemuno saloje. Jo metu bendradarbiauta su menininkais iš Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Danijos.

FESTIVALIO
ORGANIZATORIAI

Žaliakalnio turgaus teatro festivalio idėja gimė 2016 m.
apsipirkinėjant mėsos halėje – nuo prekystalių pažvelgus į
langus. Turgaus halė, prekystaliai atsiskleidė kaip skulptūrinė skambanti erdvė, kurią norėjosi užpildyti teatro personažais ir garsais.

PARTNERIAI, DRAUGAI, RĖMĖJAI

Tariame didelį ir nuoširdų ačiū visiems festivalio rėmėjams, partneriams ir draugams.
Festivalį dalinai finansuoja: LR Kultūros ministerija ir Kauno miesto savivaldybė. Festivalio žinių portalas - 15min.lt! Festivalio dienraštis - Kauno diena!
a

„Teatro kritikai, vertindami pastarųjų sezonų spektaklius, bendrą kūrybinę teatro situaciją, ne kartą dūsavo dėl inovatyvių idėjų stokos, merdinčio ir sustabarėjusio teatro, neieškančio naujų raiškos formų. Turgaus "scena" lyg ir paneigia šiuos įsitikinimus“ „Nemuno“ žurnalistė Audronė Meškauskaitė „Tai buvo kažkas neįtikėtino, įspūdžiai neišblės dar ilgai. Nuo šiol mėsos halę matysiu kitomis akimis” Festivalio lankytoja Brigita „Žaliakalnio turgaus teatro festivalį būtų galima vertinti kaip įdomių akibrokštų kupiną, itin pavykusį eksperimentą, praplėtusį įprastą tiek turgaus, tiek teatro koncepcijų suvokimą“

Teatrologė Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė