ŽALIAKALNIO TURGAUS TEATRAS

Tai vienas seniausių Kauno turgų, įsikūręs Zanavykų ir Darbininkų gatvių sankirtoje.Pagrindinis jo akcentas – Mėsos halė, į kurią nusipirkti mėsos atvyksta ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių kvartalų gyventojai. Šiame turguje tarpukariu vyko teatro ir cirko pasirodymai.

NAUJIENOS

NAUJIENOS

Pradžia  /  Festivalio programa 2017   /  „Viskas įskaičiuota“

„Viskas įskaičiuota“

Antrus metus vykstantis Žaliakalnio turgaus teatro festivalis rugsėjo 8 – 9 dienomis šokio, teatro ir maisto mylėtojus pasitiks premjera „Viskas įskaičiuota“.

„Viskas įskaičiuota“ – Žaliakalnio turguje gimęs modernaus šokio ir cirko spektaklis, vakarėjančią erdvę užpildys filosofiniais klausimais apie gyvenimą, laimės ir pilnatvės paiešką nuolat skubančiame pasaulyje. Spektaklio kulminacija – beveik šešias valandas gaminamas, lietuviškos virtuvės tradicijas puoselėjančio, restorano „Višta puode“ patiekalas, kuris užkariaus žiūrovų širdis savo paprastumu, o skonis nuvilnys vaikystės prisiminimais. Ten, kur viskas tikra, nuoširdu ir pagaminta su meile.

„Šiemet turguje gvildensime dažnai peršamos „gyvenimo prasmės“ idėją. Šiais laikais, jeigu neegzistuoji socialiniuose tinkluose, neegzistuoji visai: populiarių medijų pasaulis verčia nuolat būti ir egzistuoti on line. Taigi kelsime klausimą: ar gyvenime, kaip ir gero maisto gamyboje, reikia laiko, kad susiformuotų ir atsikleistų, tai kas yra svarbiausia ir tikra“, – apie spektaklio idėją pasakoja jo sumanytoja choreografė Lina Puodžiukaitė – Lanauskienė.

Pirmą kartą Lietuvoje į spektaklį žiūrovus pakviesime atsinešti savo lėkštę bei šaukštą! Galbūt ji bus auksiniu krašteliu, galbūt marginta žirneliais ar kukliomis pakalnutėmis, galbūt įtrūkusiu kraštu – lėkštės slepiančios savo dramą ir istoriją. Tūkstantį kartų įdomesnės už plastikines lėkštes, jos taps spektaklio dalimi!

„Man visą gyvenimą Žaliakalnio turgus yra vienintelis turgus, kuriame aš lankausi. Jis turi nepakartojamą dvasią. Kita vertus, restoranas – irgi yra teatras. Jeigu nori viską padaryti tobulai, turi sukurti spektaklį žmogui, negailėti laiko, užmegzti su juo santykį. Dėl to dalyvavimas festivalyje, kuris vyksta mylimame turguje, prisijungimas prie spektaklio, labai atitiko mūsų pačių filosofiją“, – pasakoja restorano „Višta puode“ direktorius Egidijus Trumpa.

Spektaklio kūrėjus įkvėpė Guy Debord knygos „Spektaklio visuomenė“ idėjos, kurioje dažnai vartojama sąvoka „viskas įtraukta“. Tai knyga padariusi didžiulę įtaką šiuolaikiniam mąstymui apie modernybę, vartotojų visuomenę ir kasdienį gyvenimą, ji neabejotinai turėjo įtakos šiuolaikiniam menui bei pasaulėžiūrai.

Spektaklyje kūrybinę komandą sudaro choreografė, šokėja, tarptautinių konkursų laureatė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė, šokėja Sigita Juraškaitė, jaunoji šiuolaikinio cirko žvaigždė Konstantinas Kosovecas

LAIKAS: Rugsjėjo 8, 9 d. 18 val., trukmė 1 val.

VIETA: Žaliakalnio turgus, Zanavykų g.25H, Kaunas

Bilieto kaina 8 Eur., bilietus platina TIKETA >>

 

KOMENTARAI